KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294427
*
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 18:13:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 22:35:48
1
100 kr
25/5 18:07:35
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/5 22:35:48 | 1 | 100 kr |
25/5 18:07:35 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Ã…berg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37